fbpx
Inspiration
Yayınlanan

KIŞLIK BOTLAR NASIL NASIL SAKLANMALI ?

kislik moda blog resim 14
Yayınlanan
kislik moda blog resim 14 1

Kışlık botların ve ayakkabıların yaz için nasıl saklanacağına dair cevaplar arıyorsanız, takip etmeniz gereken birkaç basit adım vardır.

Kışlık Bot ve Ayakkabıların Saklanması

Botları yaz için saklamak, onları kaldırmaktan çok daha fazlasıdır. Düzgün temizlendiğinden, kokudan arındırıldığından ve düzgün bir şekilde paketlendiğinden emin olmalısınız. Bu şekilde, daha soğuk, daha ıslak (ve evet, daha karlı) günler geri geldiğinde sakladığınız yerden çıkartıp kullanmanız daha kolay olacak.

1) Kışlık Botlarınızı Temizleyin

Elbette, kışlık botlarınızı ve ayakkabılarınızı ilkbahar / yaz ayları için kaldırmadan önce, temiz ve kuru olduklarından emin olmalısınız. Aslında kışlık botlarınızı düzenli olarak temizlemelisiniz. Bununla birlikte, yılın büyük bölümünde kış aylarının sürdüğü bir bölgede yaşıyorsanız, bu çok zaman alıcı bir güçlük olabilir.

Kışlık botlarınızı ve kışlık ayakkabılarınızı düzgün bir şekilde ovmak için kesinlikle önemli bir zaman ayırın.

Yine de kışlık botların temizlenmesi her bot türü için aynı değildir. Süet, deri, kauçuklar ve özel işlem görmüş malzemeler bakım açısından farklılık gösterecektir. Bu nedenle bakım talimatlarını etrafta tutmak iyi bir fikirdir.

Bununla birlikte, kışlık botlarınız ve ayakkabılarınız su geçirmezse ( karda giyilecek ayakkabılar olması gerektiği gibi!), Aşağıdaki adımları takip etmek isteyeceksiniz:

Kiri Çıkarmak İçin:

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, özellikle kışlık botlarınız üzerlerinde çamur veya kirle kaplanmışsa, stattan çıkarmaktır. Ama yapmadan önce, botlarınızı gazete, temiz paçavralar veya ayakkabı kağıtlarıyla doldurun.

Üst kısımları temizlemek için, nemli bir bez kullanın. Süet için, süet fırçası kullanın.

Dış tabanlarınızı temizlemek için geniş bir kovaya 1-2 litrelik su koymanızı ve botlarınızı birkaç dakika veya kir, kayalar ve genel pislikler gevşeyip çıkana kadar içerisine koymanızı öneririm. Sadece tabanların ıslatıldığından emin olun. Bir bezle kurulayın veya kurumaya bırakın.

2) Botlarınızı Tedavi Edin ve Koşullandırın

Botları yaz için saklamak, aynı zamanda onları paketlemeden önce uygun bakımı yapmak anlamına da gelir. Deri, en fazla bakımı gerektirir ve deri ayakkabılarınızı korumak için bir dizi harika ürün vardır.

Ve deri de dahil olmak üzere tüm kışlık bot malzemeleri, her yerde iyi bir ayakkabı spreyi kullanabilir! En sevdiğim ayakkabı koruyucu spreyim Scholl Koku Önleyici Ayak + Ayakkabı Spreyi 2 li Avantaj Paketi. Toksik olmadığı, kötü kokusu olmadığı ve tüm malzemeler için su itici bir kalkan oluşturduğu için iç mekanlarda kullanılabilir. Bu iyi bir şey!

3) Süet Nubuk boyama

Süet nubuk ayakkabılar için geçici bir çözüme ihtiyacınız varsa, LEFLEF SUET NUBUK BOYASI öneririm.  

Nerede Saklamalısınız?

Tüm ayakkabılarımı ayakkabı kutuları ve ayakkabı torbalarında şahsen saklıyorum, bu = mükemmel saklama çözümü. Bununla birlikte, eğer sizde yoksa, botlarınızı pamuklu bir bezle örtün veya temiz plastik torbalara koyun. Bu onları tozdan koruyacaktır. Bunun gibi şık ayakkabı ve çizme çantaları da satın alabilirsiniz.

Daha sonra onları saklamak için kutular bulmak isteyeceksiniz. Hepsini birbirlerine ağırlık verecekleri ve potansiyel olarak şekillerini değiştirecekleri büyük bir kutuya koymanızı önermiyorum.

Kışlık botlarınızı yazın serin, kuru bir yerde ve nefes alabilecekleri bir kapta sakladığınızdan emin olun (onları hava geçirmez şekilde kapatmayın).

Evet, kışlık botların ve ayakkabıların nasıl saklanacağına dair hareketler sıkıcı olabilir, ancak buna değer. Uygun şekilde bakımı yapılan ve saklanan ayakkabılar sadece en sevdiğiniz ayakkabılarınızı daha uzun süre saklamakla kalmaz, aynı zamanda sizi daha sıcak ve kuru tutar!

Sohbete katılın

Kaydır

ALIŞVERİŞ ÇANTASI 0

İstek listesi

Oturum

Bir hesap oluşturun

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Şifre Kurtarma

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.

×