fbpx
Inspiration
Yayınlanan

AYAKKABILAR NASIL SAKLANMALI ?

ayakkabilar nasil saklanmali resim 8 resim 1
Yayınlanan
ayakkabilar nasil saklanmali resim 8 resim 1

Pratik olsanız bile, ayakkabı koleksiyonunuz kolayca kontrolden çıkabilir. Tabii ki spor ayakkabılarınız var ama işe giderken ne giyebilirsiniz? Bir düğüne ne dersin? Plaja ne dersin? Ya da sahilde bir düğüne ne dersiniz?

Birçok ayakkabı edinme eğilimindeyiz ve saklamak gerçek bir zorunluluk olabilir.  Profesyonel organizatörler işe yarayacaktır.

Peki, ayakkabılarınızı, botlarınızı, spor ayakkabılarınızı, topuklarınızı ve sandaletlerinizi saklamanın en iyi yolu nedir?

Ayakkabı depolamada nirvana için bu basit ve harika ipuçlarını izleyin:

Ayakkabılarınızı yerden uzak tutun.

Ayakkabı saklama söz konusu olduğunda, ilk içgüdüleriniz onları dolabınızın zeminine yerleştirmek olabilir. Bu yanlış içgüdü.

Büyük bir alanda her şeyin üst üste bindiği zaman ayakkabılarınızı bulmayı zorlaştırır. Ayrıca, favori flip floplarınızı aramak için sürekli olarak çiftleri hareket ettirdiğinizde dövülme olasılıkları daha yüksektir.

Bununla birlikte, kat planına uymakta ısrar ediyorsanız, bazı temel ayakkabı organizasyonu uygulayın.

NYC merkezli Sharon Lowenheim “Onları bir yere atmayın” diyor!  “Onları güzel bir şekilde sıralayın. Onlar için para ödedin, onlara iyi davran. ”

Ancak göreceğiniz gibi, ayakkabı koleksiyonunuzu düzenli tutmak için yapabileceğiniz çok şey var.

Ayakkabıları kategorilere ayırın.

Yeni ayakkabı saklama çözümleri veya şemaları uygulamaya başlamadan önce ayakkabılarınızı gruplar halinde organize edin. İlk olarak, ayakkabılarınızı iki kategoriye ayırın:

  1. Her zaman giydiğin ayakkabılar
  2. Daha az giydiğiniz ayakkabılar

Daha az giydiğiniz ayakkabılarınızı, (stiletto

aya veya kar botları düşünün) “yukarı ve uzağa” koyularak saklanmalıdır.

Şimdi geri kalan günlük ayakkabıları daha da sınıflandırma zamanı. Benzer stiller birbirine yapışmalıdır. İşe giderken giydiğiniz ayakkabılar tek grupta olmalıdır. Akşam yemeğine giyeceğiniz ayakkabılar başka bir grupta olabilir ve çok yürüyüş yapmak için uygun ayakkabılar üçüncü bir grupta olabilir.

Her bir çift ayakkabıyı giyeceğiniz aktiviteyi düşünün, böylece o etkinliğe çıkma zamanı geldiğinde, tam olarak nereye bakacağınızı bilirsiniz.

Ayrı bir ayakkabı depolama çözümüne ihtiyacınız olup olmadığını değerlendirin.

Bazı ayakkabı depolar. Belki de o insanlardan birisin. Eğer öyleyse, o zaman ayakkabı meraklılarına saklamak için ihtiyaç duyduklarını söylemenin bir anlamı yok.

Ancak dolapların depolama alanı sınırlı olduğundan, ayakkabılar için ayrı bir depolama çözümüne gerçekçi bir şekilde yatırım yapmanız gerekip gerekmediğini düşünün.

“İşler aldıkları alanı kaplıyor” diyor Laura Cattano Brooklyn, New York’ta profesyonel bir organizatör. “Tavsiyem, ayarlanabilir raflara sahip bir kitaplık almak olurdu. Bir IKEA bile. ”

Kapaklı şeffaf ayakkabı kutuları kullanın.

Herhangi bir organizasyon uzmanının size söyleyeceği gibi, neye baktığınızı bilmediğinizde giysi ve aksesuar seçmek daha zordur. Her şeyi bir küvete doldurmak seçeneklerinizi hayal etmeyi imkânsız hale getirir, bu nedenle ayakkabılarınızı sıralarken bunları mümkün olduğunca görünür tutmaya çalışın.

Bir ayakkabı organizatörü alıyorsanız, net yuvaları olanları arayın .

Zaten sahip olduğunuz ayakkabı kutularının bazılarını yeniden kullanmayı mı tercih ediyorsunuz?

Her kutunun dışına ayakkabıların resmini yapıştırın. Bu kolay görsel yardım, sabahları hafızanızı çalıştırmanıza yardımcı olacak ve kıyafet seçeneklerinizi düşünürken dolabınızı yırtmanızı önleyecektir.

Bazı ayakkabı kutuları alın.

Ayakkabı kutuları istiflenebilir, yaygın olarak bulunur ve genellikle şeffaftır. Ayakkabı koleksiyonunuzun çoğunu (botlar ve üst kısımlar gibi uzun şeyler hariç) tek tek, görülmesi kolay yerlerde saklayabilirler.

Fantezi topukluları dolabınızın üstünde saklayın.

Şık yüksek topuklu ayakkabılar- yani Carrie Bradshaw kayaları – nadiren her gün giydiğiniz ayakkabılardır. Olsalar bile, kapı üstü bir organizatördeki ayakkabı yuvalarına kolayca sığmazlar. Ve süslü topuklu ayakkabılar daha hassas olduklarından, çöp kutularında daha kolay eskirler!

Birkaç profesyonel organizatöre göre, dolabınızın üst rafı ayakkabı depolamak için en iyi yerlerden biridir. Lowenheim, ayakkabılarınızı ön tarafa bantlanmış resimlere sahip ayakkabı kutularında saklamanızı önerirken, Manhattan merkezli Nancy Heller “Dolabı güzel şeylerle süslemeyi seviyorum” diyor.“Birisinin hiç giymediği ama atmak istemediği güzel bir çift stiletto varsa, bunu tavanın yanında dolabın üstüne koyacağım. Yani ustaca düzenlenmiş. Hala oradalar ama yolunda değil.”

Sohbete katılın

Kaydır

ALIŞVERİŞ ÇANTASI 0

İstek listesi

Oturum

Bir hesap oluşturun

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Şifre Kurtarma

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.

×