fbpx
Lifestyle
Yayınlanan

SÜET VE NUBUK AYAKKABI BAKIMI NASIL YAPILIR ?

suet ve nubuk ayakkabi bakimi nasil yapilir resim 13 resim 13
Yayınlanan
suet ve nubuk ayakkabi bakimi nasil yapilir resim 13 resim 13

Deri ayakkabıların bakımını yapmak ve yeni tutmak her zaman zor ve karmaşık bir iş gibi görünüyor. Sadece uzman ellerin idare edebileceği bir şey. Ancak yine de bu yazımızda sizlere süet ve nubuk ayakkabılarınızı ilk gibi tutmanın ipuçlarını vermek için bilgiler derledik. Birkaç basit bakım ve temizlik için özel ayakkabı aksesuarlarının kullanılmasıyla, süet veya nubuk ayakkabılarınızı temizleyebilir ve onları bakımlı ve parlak tutabilirsiniz. 

Nubuk son yıllarda moda haline gelen, kadifemsi ve yumuşak bir deri türüdür. Süet de aynı şekilde kadifemsi yapıda deri modellerinden biridir. Kullanılan tüm ürünlere sahip olmak gerekli olmasa da ihtiyaç duyduğumuz herhangi zamanda kullanılmak üzere bunların alınması ve bir ayakkabı temizleme kiti oluşturulması tavsiye edilir.   

Hassas doğaları nedeniyle, bu tür malzemelere özellikle dikkat etmeliyiz, çünkü dirençli olmalarına rağmen, lekelere ve sert hava koşullarına deriden daha duyarlıdırlar. Süet veya nubuk ayakkabılarda, özel ayakkabı aksesuarları kullanarak özel bakım ve temizlik bakımına başvurmalıyız. Genellikle karakteristik kıllarının sertliği olan bir süet ayakkabı fırçası kullanırız. Birçok model, çok sert kıllara sahip olmanın yanı sıra, daha derin bir temizlik için metal kıllardan yapılmış merkezi yapıya sahiptir.  

Dikkatle kullanmalıyız çünkü doğru kullanılsa da süet doğal durumunu korur, kötü bir kullanım kumaşa zarar verir. Genel bakım ve temizlik için fırçanın kullanımını tamamlamak adına ayakkabı spreyleri profesyonel bir sonuç verebilir. Lekeler içinse ayakkabı fırçasına ek olarak süet ve nubuk için leke çıkarıcı kauçuk kullanmakta fayda var.

Genel temizlik için ayakkabının yüzeyini fırçalamalı, toz ve yüzeysel kir temizlenmelidir. Nazikçe ve daima aynı yönde ovmalıyız. Sonra, kumaşa ayakkabı temizleme spreyi püskürtün ve kuruduktan sonra ayakkabıyı tekrar fırçalamamız gerekir ve tamamen temiz olacaktır. Bu bakımlarla süet ve nubuk ayakkabılarımızı, ayakkabı aksesuarlarımızı her zaman mükemmel tutacağız ve daha uzun süre kullanabileceğiz.

Sohbete katılın

Kaydır

ALIŞVERİŞ ÇANTASI 0

İstek listesi

Oturum

Bir hesap oluşturun

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Şifre Kurtarma

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.

×